https://gist.github.com/anonymous/9bd6745e7f08feae3123a1ca020e0e83

Tlačové správy - Šport do Košíc

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

TV JOJ, Noviny TV JOJ, 10.04.2016

Korzár, 11.04.2016, Dve mladučké športovkyne zažijú naživo olympiádu v Riu

Na Letné olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro pocestujú dve košické tínedžerky, ktoré sa zapojili do súťaže Brazília 2016.


13.04.2016, www.skolskyservis.sk:  Olympiádu v Riu zažijú dve mladé športovkyne, ktoré zaujali videami

14.04.2016, www.kosickespravy.sk, Pocestujú do Brazílie

14.04.2016, denník KošiceDnes, strana 5, Mladé Košičanky pôjdu do Ria
Na Letné olympijské hry 2016 v Rio de Janeiro pocestujú aj dve košické tínedžerky, ktoré vyhrali súťaž Brazília 2016. Koncom roka ju vyhlásilo Občianske združenie Vráťme deťom šport do Košíc, zúčastnili sa jej Košičania vo veku od 10 do 17 rokov. Nominovať ich mohli športové kluby ako svojich najlepších športovcov. Súťažiaci natočili o sebe krátke prezentačné video, ktoré uverejnili na sociálnej sieti. Výherkyňami sa stali súťažiace s najväčším počtom „lajkov.“ Do Ria pocestuje 15-ročná surfistka Karolína Beránková z Jacht klubu Akademik TU Košice a 13-ročná džudistka Olivia Olhová z klubu JUDO Košice.

13.04.2016,  agentúra TASR, Olympiádu v Riu zažijú dve mladé športovkyne, ktoré zaujali videami
     Košice 13. apríla (TASR) – Vrcholné športové súboje na tohtoročných Letných olympijských hrách (LOH) v Riu de Janeiro budú naživo sledovať aj dve mladé košické športovkyne, ktoré sa zapojili do súťaže Brazília 2016. Ide o 15-ročnú surfistku Karolínu Beránkovú a 13-ročnú džudistku Oliviu Olhovú.
     Súťaž vyhlásilo v závere minulého roka Občianske združenie (OZ) Vráťme deťom šport do Košíc a zúčastniť sa jej mohli Košičania vo veku 10 až 17 rokov, ktorých nominovali ich športové kluby ako svojich najlepších športovcov. Podmienkou bolo, aby bol ich šport súťažným športom na LOH 2016.
     Adepti museli o sebe natočiť krátke prezentačné video motivujúce užívateľov facebooku, aby dali hlasy práve im. Výhercami súťaže sa stali súťažiaci s najväčším počtom "lajkov". Karolína Beránková z Jacht klubu Akademik TU Košice takto získala 1969 hlasov, pričom jej video si pozrelo 37.031 užívateľov. Olivia Olhová z klubu JUDO Košice získala 1651 hlasov s dosahom jej videa na 22.385 užívateľov.
     Do súťaže Brazília 2016 sa zapojilo 21 súťažiacich, ktorým poslalo hlasy spolu viac než 11.000 hlasujúcich, informovalo OZ Vráťme deťom šport do Košíc. Hlasovanie bolo ukončené 30. marca.
     "Do prípravy súťažného videa som dala maximum, pretože vidieť olympijské hry naživo je jedinečná šanca v živote, ktorú si netreba nechať ujsť," povedala Karolína Beránková pri slávnostnom odovzdávaní cien. Veľkou motiváciou bol pre ňu a celý Jacht klub aj týždňový pobyt na chorvátskom ostrove Hvar ako cena pre absolútneho víťaza súťaže a jeho tím.      Sprostredkovať dvom mladým športovcom pobyt na augustových olympijských hrách sa občianske združenie rozhodlo v súvislosti s tým, že Košice sú tento rok Európskym mestom športu. "Verím, že pre obe výherkyne bude cesta do Ria na olympijské hry nielen výnimočným zážitkom, ale aj veľkým stimulom v ich ďalšej športovej kariére. Dúfam tiež, že táto súťaž prispela nielen k veľkej motivácii mladých športovcov, ale aj k propagácii športu ako takého medzi mládežou," konštatoval vyhlasovateľ súťaže Brazília 2016 Igor Sidor.      Primátor Košíc Richard Raši odovzdal víťazkám symbolické menovania za vyslankyne Košíc ako Európskeho mesta športu na LOH v Riu de Janeiru a na reprezentáciu mesta im poskytol finančný príspevok.
     Ako poznamenala garantka súťaže, brazílska veľvyslankyňa Susan Kleebank, dievčatá sa môžu tešiť nielen na športové vyžitie, ale aj nezabudnuteľné zážitky z cesty ako takej, pretože Brazília je nádherná krajina.


+ Ďalšie info na:

Tlačová správa o vyhodnotení súťaže pre mladých košických športovcov o skvelú cestu na Letné olympijské hry 2016


Stiahnuť

Korzár, 19.11.2015, Sídlisko Ťahanovce bude mať Brazílsku triedu
V meste Košice pribudne ulica s názvom Brazílska trieda. Nachádzať sa bude na Sídlisku Ťahanovce v pripravovanom štvrtom stavebnom obvode.


Korzár, 23.6.2015, Premiérový triumf Barce
Futbalový klub Internacionáli Barca v spolupráci s o.z. Vráťme deťom šport do Košíc zorganizoval už 5. ročník Sidor Cupu.


Korzár, 19.02.2015 Na košickom Sídlisku KVP začali s výstavbou multifunkčnej haly
Poklepaním hokejkami bol osadený základný kameň novej multifunkčnej haly KVP Aréna na Drábovej ulici v areáli základnej školy. Stáť by mal cez dva milióny eur, ktoré preinvestuje spoločnosť FLM z vlastných zdrojov.


Korzár, 28.08.2014 Víťazstvo putovalo do Maďarska
KOŠICE. V Košiciach sa konal 13. ročník vodnopólového medzinárodného turnaja starších žiakov – Memoriál Rudolfa Štoffana.

Čítajte viac: kosice.korzar.sme.sk/c/7354376/vitazstvo-putovalo-do-madarska.html


Cas.sk, 18.08.2014 -
Slovensko má ďalšieho majstra sveta! Nechýbalo veľa a všetko mohlo byť inak...Z nórskeho Telemarku putuje do Košíc zlatá medaila! Nielen pre metropolu východu, ale celé Slovensko ju vybojoval Miroslav Hribik.
Reprezentant vo vodnom lyžovaní o chlp zdolal konkurenciu z celého sveta a v kategórii wakeboarding vyskočil na najvyšší stupienok. Iba o jediný bod nechal za sebou Nemca, o ďalší bodík zaostal pretekár z Juhoafrickej republiky.Miroslav sa krátko po pretekoch poďakoval na sociálnej sieti svojej rodine, priateľke, sponzorom aj kamarátom, ktorí ho na zlatej ceste podporovali.Zdroj: vas.cas.sk/clanok/10258/slovensko-ma-dalsieho-majstra-sveta-nechybalo-vela-a-vsetko-mohlo-byt-inak.html


TV NAŠA - Reportáž o Hroncolande - 26. 6. 2014

Bohužiaľ, pre mnoho mladých ľudí je šport, telesná výchova a aktívny pohyb len niečo, čo poznajú z rozprávania svojich rodičov. So zaujímavou akciou prichádza už po tretí raz ZŠ Hroncová.

Zdroj: www.nasa.sk/web/port/10165-hroncoland


TV
TA3 - Reportáž o 7. ročníku Plachého míle - 25. 6. 2014

Už siedmu kapitolu napísalo atletické podujatie Plachého míľa. V Košiciach sa na ňom predstavilo takmer 400 mladých atlétov, ktorí si merali sily aj na počesť nášho vynikajúceho strednotratiara Jozefa Plachého.


Zdroj: www.ta3.com/clanok/1042638/v-kosiciach-sa-konalo-podujatie-placheho-mila

Denník KORZÁR - Reportáž o otvorení basketbalového ihriska v Malej Prahe - 18. 6. 2014

V košickej Malej Prahe otvorili basketbalové ihrisko
V Košiciach pribudlo ďalšie športové ihrisko. Je určené na basketbal a poteší najmä deti z okolia Letnej ulice.

KOŠICE. Cez víkend sa na Letnej ulici strieľalo detským šampanským. Vo dvore tvorenom bytovkami, známom ako „Malá Praha", pribudlo basketbalové ihrisko. Dušou projektu je bývalý hokejový reprezentant Ján Varholík.
„Chceli sme dať deťom ďalší dobrý dôvod, aby nesedeli doma pri počítači, ale hľadali si kamarátov a rozvíjali sa športovo aj osobnostne," povedal pri odovzdávaní trochu oneskoreného darčeka k Medzinárodnému dňu detí. Basketbalové ihrisko vzniklo na asfaltovej ploche, pôvodne určenej na športovanie, no bez akéhokoľvek vybavenia, košov alebo bránok. K jeho vylepšeniu prispelo aj občianske združenie Šport do Košíc, ktoré má popri podpore športových akcií a talentov vo svojom programe aj revitalizáciu športovísk. Varholík sľúbil, že séria blafákov s lopatou nie je poslednou športovou aktivitou, ktorú na novom ihrisku vykonal. Chce dať dohromady basketbalové družstvo Malej Prahy, ktoré sa bude pravidelne zúčastňovať košickej streetbasketbalovej ligy.

 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky