Uskutočnené - Šport do Košíc

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


Kliknutím na obrázok/text akcie sa zobrazia podrobnosti a fotogaléria

>


Majstrovstvá Slovenska v agility 2017
2. - 3. septembra 2017, Košice

Kynologický klub Košice - Krásna
Agility je kynologický šport, pri ktorom cvičený pes za pomoci psovoda prekonáva prekážky na parkúre v presne určenom poradí. Prvýkrát v histórii tohto netradičného športu sa jeho národné majstrovstvá uskutočnili v Košiciach.
Občianske združenie Šport do Košíc, ktoré dlhodobo spolupracuje s košickým Agility klubom, prispelo k úspešnému konaniu akcie zabezpečením pitného režimu, ako aj medailami a diplomami pre súťažiacich.


Odovzdávanie vstupeniek výhercom súťaže  
1. september 2017, Košice

Vstupenky na kvalifikačný futbalový zápas Slovensko-Slovinsko už držia v rukách ich šťastní výhercovia. Jiří Botun a František Keruľ si ich prišli prevziať z rúk Igora Sidora, predsedu nášho občianskeho združenia. Výhercom gratulujeme a prajeme, aby si užili dnešný nezabudnuteľný - a pre naše farby víťazný - zápas.
Túto súťaž pre vás pripravilo občianske združenie Šport do Košíc spolu so spoločnosťou AAA Auto.


3. ročník Futbalového festivalu legiend
1. septembra 2017, areál T-Systems, Alejová 2 Košice

Tretí ročník medzinárodného Futbalového festivalu legiend sa uskutočnil v športovo-zábavnom areáli T-Systems na Alejovej ulici 2 v Košiciach. Za účasti tímov z Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Česka a zo Slovenska sa napokon víťazom stal slovenský zástupca z Michaloviec.
OZ Šport do Košíc prispelo sponzorskou a organizačnou podporou aby mohol tento malý sviatok futbalových legiend úspešne prebehnúť. Naše občianske združenie zabezpečilo ubytovanie, súťažné dresy a pitný režim pre účastníkov turnaja. Naviac, festival legiend moderátorsky sprevádzal člen OZ Peter Strachan.


Športová olympiáda seniorov MČ Košice - Barca
16. augusta 2017, obecný park Barca

Predseda občianskeho združenia Šport do Košíc Igor Sidor býva v Barci a práve v tejto mestskej časti sídlia športovo mimoriadne aktívne kluby seniorov. Jeden z nich, Klub kresťanských seniorov, sa s našou finančnou podporou len nedávno zúčastnil športového dňa v maďarskom Tisaujväroši, kde si spolu s so svojimi vnúčatami vychutnali kondičný a relaxačný pobyt na miestnom kúpalisku.
Tento výlet bol pre mnohých z nich prípravou na Športovú olympiádu seniorov mestskej časti Košice - Barca, ktorá sa uskutočnila v stredu 16. augusta v obecnom parku. Olympiády sa zúčastnilo 70 členov z Kresťanského klubu seniorov ako aj zo Senior Klubu Barca. Patronát nad akciou prevzal starosta Mestskej časti Košice - Barca, František Krištof. Pri organizovaní jednotlivých disciplín bol priamo nápomocný Judr. Ján Caban, predseda Rady seniorov mesta Kośic. Občianske združenie Šport do Košíc poskytlo seniorom pitný režim, ako aj diplomy a medaily do jednotlivých súťaží.
Olympiáda mala veľmi úspešný priebeh, ku ktorému prispelo aj príjemné počasie. Do športového zápolenia v niektorej z disciplín sa zapojilo viac ako 80% zúčastnených seniorov. Staršie ročníky sa pritom nenechali zahanbiť. Priemerný vek ocenených bol úctyhodných 75 rokov. Veríme, že aj ostatné kluby seniorov si z aktívnych Barčanov vezmú príklad, ako sa dá aktívne a zdravo prežiť jeseň života. Za naše občianske združenie môžeme sľúbiť, že u nás vždy nájdu nejakú formu podpory.


17. Majstrovstvá sveta v plávaní veteránov
14. - 20. 8. 2017, Budapešť

Plavecká základňa košických veteránov je rovnako silná ako tradícia tohto športu v našom meste. Bývalí, stále aktívni plavci sa pravidelne zúčastňujú otvorených šampionátov na Slovensku, ako aj v okolitých krajinách. Tento rok nechýbali ani na majstrovstvách sveta veteránov v plávaní, ktoré sa uskutočnilo v Budapešti.
Naše občianske združenie, ktoré sa sústreďuje na mládežnícku kategóriu, ale nezabúda ani podporu športujúcich seniorov, ktorí pre mládež predstavujú silné vzory, podporilo účasť našich veteránov v Budapešti finančnou dotáciou na cestovné náklady.


Letný plavecký tábor Košice
24.7.-4.8.2017, Košice

Na prelome júla a augusta sa v plaveckom bazéne Súkromnej športovej materskej škôlky na Alejovej ulici uskutočnil letný plavecký tábor. Viedli ho naslovovzaté odborníčky, reprezentantky SR v plávaní Zuzana Mimovičová a Carmen Mikúšová. Tábora sa zúčastnilo v dvoch turnusoch dohromady 50 detí z Košíc a okolia. To všetko s neodmysliteľnou materiálnou a technickou podporou nášho občianskeho združenia Vráťme deťom šport do Košíc.  


Výlet seniorov do Maďarska
26.7.2017, Košice/Tiszaújváros

Jednodňový výlet na kúpaliská v maďarskom Tiszaújvárosi absolvovali v utorok 26. júla barčianski seniori so svojimi vnukmi a vnučkami. Tento a podobné výlety pre svojich členov pravidelne organizuje Klub kresťanských seniorov Košice - Barca. Rovnako pravidelne poskytuje na tieto aktivity finančný príspevok aj predseda občianskeho združenia Šport do Košíc Igor Sidor. V tomto prípade naviac ukázal, že napriek svojmu nedávnemu odchodu z funkcie mestského poslanca nestráca záujem o "svojich" Barčanov.


Prípravné zápasy vodných pólistov ŠK Hornets Košice
22.-23.7.2017, Košice

Vodnopólové nádeje z ŠK Hornets Košice sa pod vedením svojho trénera Karola Bača, známeho olympionika a člena nášho občianskeho združenia, intenzívne pripravujú na nadchádzajúcu sezónu.  Pre tento účel si pozvali rovesníkov z Moldavska, s ktorými odohrali cez víkend 22. a 23. júla 2017 sériu prípravných zápasov na kúpalisku ČH v Košiciach.
Občianske združenie Vráťme deťom Šport do Košíc prispelo k hladkému priebehu akcie zabezpečením materiálno-technickej podpory.


ZOO Olympijsky deň
27.6.2017, Košice

Horúce júnové dopoludnie sa konal Olympijsky deň v ZOO Košice – Kavečany na ktorom sa zúčastnili deti z materských, základných a stredných škôl. Zúčastnení škôlkari a školáci sa rozhodli zapojiť a aktívne podporiť aj tento rok podujatie plné radosti a športu. Občianske združenie Vráťme deťom šport do Košíc nechýbalo a zapojilo sa do akcie, ktorá bola pod záštitou Športového gymnázia, Trieda SNP 104. Naše občianske združenie pomohlo zabezpečiť materiálno-technickú podporu.

>

 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky