https://gist.github.com/anonymous/9bd6745e7f08feae3123a1ca020e0e83

Uskutočnené - Šport do Košíc

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


Oslava 80. narodenín Júliusa Kánássyho

Meno Júliusa Kánássyho netreba športovej verejnosti zvlášť predstavovať. Bol úspešným futbalistom už za mlada. Už v roku 1951 získal v drese mladšieho dorastu Dynama ČSD pod taktovkou trénera Ladislava Palečka titul československého majstra. V nasledujúcej sezóne vo farbách staršieho dorastu VSS oslavoval pre zmenu majstrovskú korunu s trénerom Jozefom Leškom. V československej lige hral za Lokomotívu Košice, Tankistu Praha, VSS Košice a Slovan Bratislava. Julo bol veľmi populárny a preto mu prischlo niekoľko prezývok - Šušu, Éger, či Košický Garrincha. Košický rodák Julo Kánássy, hráč so Zlatou medailou SFZ, sa 25. mája v dobrom zdraví dožil 80 rokov. Medzi gratulantmi na jeho oslave sme nechýbali ani my. Jubilantovi prišiel potriasť rukou predseda nášho združenia Igor Sidor.


Turnaj Dorastencov
Košice - Barca 10.05.2014

Počet detí:
Veková kategória:
Počet divákov:

180
8 - 11 rokov
360


Turnaj O pohár primátora mesta Košíc
Futbalová akadémia Benecol, 10.05.2014

Počet detí:
Veková kategória:
Počet divákov:

200
8 - 10 rokov
500

Benecol Košice je futbalová akadémia, ktorá pracuje pri ZŠ Postupimská a vyvíja svoje aktivity už 10 rokov. V súčasnosti je do jej aktivít zapojených 150 detí. FA Benecol patrí kvalitou svojej práce medzi dominantné nielen na Slovensku, ale v celej strednej Európe. Práve FA Benecol sa rozhodla vo svojich priestoroch zorganizovať 10. mája prvý ročník futbalového turnaja O pohár primátora mesta Košíc. Naše občianske združenie bolo opäť pri tom. Ako sa už pomaly v Košiciach stáva dobrým zvykom, zabezpečili sme pre všetkých účastníkov turnaja pitný režim a okrem toho sme futbalovej akadémii Benecol darovali v rámci Grantu Igora Sidora na podporu mladých futbalových talentov dve špičkové hliníkové bránky na mládežnícky turnaj s príslušenstvom. Naviac naše občianske združenie postavilo vlastný futbalový tím v kategórii seniorov, ktorý sa v ťažkej konkurencii iných tímov nestratil. Svoje kvality ukázal aj garant futbalovej sekcie Igor Sidor, ktorý dal v jednom zápase dva góly a nebol ďaleko od hattricku. V sobotu na Furči to bol jednoducho vydarený športový deň.


Zápasy MS v hokeji na košickom amfiteátri

Počet divákov:

3000

Aj počas tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji sa Košičania stretávali na amfiteátri, aby spoločne podporili našich hokejistov.

Občianske združenie Šport do Košíc pre Vás pripravilo počas celých MS zábavné súťaže počas prestávok. Nechýbali na nich ani športové osobnosti nášho združenia.


VSE City Run Košice 2014
06.05.2014

Už od roku 2008 žijú Košice a striedavo viaceré mestá v regióne východného Slovenska projektom VSE City Run. Motivuje ľudí k zmene životného štýlu, k aktívnemu pohľadu na svet okolo nás a k pomoci tým, ktorí to akútne potrebujú. Celodenný pódiový program, osem hodinový non-stop beh na páse a masový charitatívny beh ulicami mesta pravidelne všetkých nabíjajú množstvom pozitívnej energie. Naše občianske združenie prispelo k úspešnému priebehu aktuálneho ročníka VSE City Run, ktorý sa v Košiciach uskutočnil 5. júna, pitným režimom.


East Pro Fight
Infinity Aréna 02.05.2014 o 18.00

Počet športovcov:
Počet divákov:

20
2600

Už tretie kolo galavečera pod názvom East Pro Fight sa uskutočnilo 02.05.2014 v Infinity Aréne v Košiciach. Občianske združenie Šport do Košíc podporilo akciu materiálne aj finančne. Bojové športy taktiež patria do sféry nášho záujmu. Hoci sa pri nich rozdávajú rany a často tečie krv, nikto nemôže poprieť, že rozvíjajú nielen kondíciu, ale aj postreh, taktické myslenie, sebaovládanie a - ako sme sa mali možnosť presvedčiť - aj rešpekt k súperovi.


Spomíname na futbalové derby
01.05.2014

Počet internacionálov:
Počet divákov:

55
150

Spomienkové košické futbalové derby, v ktorom sa stretli bývalí prvoligoví futbalisti, Internacionáli Lokomotívy a VSS Košice. Derby podporilo aj naše združenie Šport do Košíc, ktoré nezabúda ani na futbalistov, ktorí sú vzormi pre našich malých športovcov.


Turnaj Galaktik U8 a U10

športový areál Galaktická ulica, 27.04.2014

Počet detí:
Veková kategória:
Počet divákov:

200
8 - 10 rokov
280

Turnaj malých futbalistov z MFK Zemlín Michalovce, Novohrad Lučenec, FAMT Prešov, MFK Rožňava, FK Čaňa, FK Junior ŠACA a košických družstiev FA Benecol, FK Junior Košice, FC Lokomotíva, MFK Košice a FK Galaktik. Naše združenie Šport do Košíc zabezpečovalo na turnaji pitný režim. V rámci Grantu Igora Sidora na podporu mladých futbalových talentov sme na ihrisku FK Galaktik odovzdali  55 futbalových lôpt - päť pre každé zúčastnené družstvo. Trojica osobností nášho združenia - Igor Sidor, Igor Liba a Ján Varholík - sa zhostila aj odovzdávania cien najlepším jednotlivcom a družstvám turnaja.


Veľkonočný turnaj  Liba Academy 11
17.04.2014, Čaňa

Počet detí:
Veková kategória:
Počet divákov:

100
7 - 8 rokov
250

Je to jedna z prvých športových akcií, na ktorej sa zúčastnilo naše združenie Šport do Košíc.

 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky