https://gist.github.com/anonymous/9bd6745e7f08feae3123a1ca020e0e83

Uskutočnené10 - Šport do Košíc

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


Kliknutím na obrázok/text akcie sa zobrazia podrobnosti a fotogaléria


ILYO TAEKWONDO CUP 2014
22.11.2014, Infinity Aréna, Košice

Tohtoročný Ilyo Taekwondo Cup prekonal svoje predchádzajúce ročníky vo všetkých smeroch. Zúčastnil sa ho rekordný počet 460 športovcov, čo je oproti minulému roku o 160 viac. Na turnaji sa okrem krajín, ktoré ho navštevujú už viac rokov, objavili noví účastníci z Ruska a Izraela. Prvý krát bola okrem olympijskej disciplíny otvorená aj disciplína „poomsae“ (zostavy)  Na Ilyo Cupe boli taktiež prvý raz použité elektronické chrániče trupu, ktoré automaticky zaznamenávajú body jednotlivých pretekárov, čo výrazne ovplyvnilo objektivitu posudzovania všetkých zápasov. Z celkového počtu 25 rozhodcov bola takmer polovica s medzinárodnou licenciou, teda najvyššou licenciou rozhodcu.

O to viac teší, že víťazmi turnaja sa stal domáci tím Ilyo – Taekwondo ŠKP Košice. Prvú trojku uzatvárali kluby z Chorvátska a Ukrajiny.

Naše občianske združenie venovalo na turnaj ceny, diplomy a zabezpečovalo pitný režim.


NORTH CASSOVIA PUnTOVAČKA
15.11.2014, Košice-Sever

1. ročník nenáročného turistického putovania severom Košíc pod názvom North Cassovia Puntovačka sa uskutočnil v sobotu, 15. novembra. Pripravená bola pešia aj cyklo trasa, ktoré viedli mnohými občerstvovacími stanicami, čo boli viac-menej povinné stanovištia. V cieli sa dali totiž zameniť bločky z jednotlivých stanovíšť za kofolu či pivo. Po náročnom putovaní zahrala country a folk kapela.

Občianske združenie Šport do Košíc darovalo vecné ceny do tomboly, ktorá sa uskutočnila v závere :)


TURNAJ O POHÁR ŠPORT DO KOŠÍC
09.11.2014, FA Benecol, Košice

Na ihrisku futbalovej akadémie Benecol sa v nedeľu konal mládežnícky futbalový turnaj O pohár Šport do Košíc. Najviac sa na ňom darilo domácemu Benecolu, ktorý vyhral kategóriu ročník narodenia 2004. V kategórii ročník narodenia 2006 zvíťazila Lokomotíva Košice.

Počas tohto turnaja sme v spolupráci s Národnou transfúznou službou organizovali mobilný odber krvi. Takmer tridsať košických športovcov prejavilo záujem podporiť túto ušľachtilú myšlienku. Devätnásť z nich prešlo testami a mohlo reálne darovať krv. Pomohli tak získať 9,5 litra tejto vzácnej tekutiny.

Darovať krv prišli Igor Sidor a Roman Miklošovič s partnerkami, bývalí hokejisti Ján Varholík a Peter Berta, basketbalistka Katarína Timková, hádzanár Martin Farkašovský a vodnopólisti Karol Bačo, Miroslav Grutka, Tomáš Balogh a Alexander Nagy. Do mobilného odberu krvi sa zapojili aj rodičia detí z Futbalovej akadémie Benecol, za čo im všetkým ďakujeme.


GOOD ANGELS KOŠICE - WISLA KRAKOV
05.11. 2014, Steel Aréna, Košice

Nový ročník Euroligy začal, a naše Good Angels si včera zmerali sily s tímom Wisla Krakov zo susedného Poľska. Začiatok bol síce nádejný, no zápas skončil výsledkom 55:68 v prospech poľských hráčok. Zápas mal však niekoľko svetlých momentov. O prvý sa postaral prezident SR Andrej Kiska, ktorý duel Košíc s Krakovom nielen poctil svojou prítomnosťou, ale po krátke inštruktáži sa úspešne zhostil rozhodcovskej funkcie a symbolickým úvodným rozskokom otvoril stretnutie.
Nasledovali zásnuby ako z filmu, keď odvážny mladík požiadal svoju priateľku o ruku priamo na palubovke. A na záver ešte zhodnotenie, že do Steel Arény zavítalo oveľa viac fanúšikov ako poslednú sobotu.

Na stretnutie sa prišlo pozrieť viacero členov nášho občianskeho združenia na čele s maskotom, ktorý rozhýbal hľadisko. Ďalší euroligový zápas je na programe už 19. novembra opäť v košickej Steel Aréne. Nenechajte si ho ujsť.


GOOD ANGELS KOŠICE - MBK RUŽOMBEROK
01.11. 2014, Steel Aréna, Košice

V sobotu podvečer sme sa boli pozrieť na prvý zápas našich anjeliek v tejto sezóne v košickej Steel Aréne. Bola to akási generálka pred stredajším euroligovým zápasom, ktorá našim vyšla na jednotku. Prakticky už v 1. štvrtine sa rozhodlo o tom, že žiadne prekvapenie sa konať nebude. Naše basketbalistky porazili Ružomberčanky vysoko 90:49. Našou najúspešnejšou hráčkou bola Tijana Krivačevič s 20 bodmi. Síce toto stretnutie prilákalo do Steel Arény pomenej fanúšikov, veríme, že po taktomto výsledku bude v stredu na eurolige toľko divákov, na koľko sme zvyknutí.


EAST PRO FIGHT 4
31.10. 2014, Infinity Aréna, Košice

Galavečer East Pro Fight 4, ktorého sponzorom bolo aj naše občianske združenie, je úspešne za nami. Organizátorom celého podujatia bol Juraj Winkelmes, náš garant sekcie individuálnych športov. Odvahu vstúpiť do ringu nabralo mnoho bojovníkov, ktorí zabezpečili, že na tento večer sa tak skoro nezabudneme. Okrem bohatej fotogalérie Vám prinášame výsledky hlavných zápasov:

Jozev Sovius vz. David Brand (K1) víťaz D. Brand
Dominik Kolesar vz. Jakub Malich (MMA) víťaz D. Kolesar
Marian Sisak vz. Dan Taborsky (BOX) víťaz D. Taborsky
David Sirila vz. Tomas Dobrocky (MMA) víťaz D. Sirila
Kamil Janocko vz. Erik Balog (BOX) víťaz E. Balog
Pavol Langer vz. Matej Surin (MMA) víťaz P. Langer
Denis Kusmirek vz. Adrian Valentin (K1) víťaz A. Valentin
Lukas Horak vz. Vaclaf Pejsar (BOX) víťaz V. Pejsar
Emin Sefa vz. Lovro Vrkic (MMA) víťaz L. Vrkic

Víťazom gratulujeme a už teraz sa tešíme na 5. vydanie :)


ŠPORTOVÉ POPOLUDNIE
28. 10. 2014, ZŠ Užhorodská, Košice

V utorok bolo v areáli ZŠ Užhorodská mimoriadne veselo. Konalo sa tam totiž Športové popoludnie v rámci Dňa otvorených dverí. na ktorého organizovaní sme sa podieľali aj my. Do areálu zavítali deti zo ZŠ Užhorodská a takisto škôlkári z okolitých materských škôl. Členovia nášho združenia prišli detí zabaviť a zahrať si s nimi futbal, florbal či hádzanú. Súčasťou podujatia bola aj autogramiáda košických športovcov. Navyše prišiel aj Patrik Szocs so svojim psom Dartym, ktorí deťom predviedli svoje dog frisbee vystúpenie z majstrovstiev sveta v USA, na ktorých s touto zostavou obsadili vynikajúce 4. miesto.


ODOVZDÁVANIE NOVÝCH FUTBALOVÝCH BRÁNOK NA IHRISKO ŤAHANOVCE - OBEC
26.10. 2014, Ihrisko Ťahanovce - obec

Minulú nedeľu sme sa na futbalovom ihrisku Ťahanovce - obec stretli, aby sme tímu Miestny futbalový klub Ťahanovce odovzdali dve nové kovové futbalové bránky. Bránky odovzdali a na zápas s Čečejovcami sa prišli pozrieť predseda občianskeho združenia Igor Sidor, Ťahanovčan Cyril Betuš a Peter Berta.


1. JESENNÝ BIKERTEST
26.10. 2014, Čermeľ - Horný Bankov

V nedeľu doobedu vyštartovali cyklisti na 1. Jesennom BikerTeste z Čermeľ trasou "Šusterovka" na Horný Bankov. Trasa mala dĺžku 2 300 metrov a prevýšenie 200 metrov. Nechýbala tombola a vo sviežom jesennej počasí sa podával aj čaj. Výsledky sú nasledovné: Chlapci do 18 rokov: Šimon Tabačko Muži nad 18 rokov: Michal Lami Ženy nad 18 rokov: Katka Labašová Elektrobicykle: Ladislav Habina Naše občianske združenie venovalo na túto akciu ocenenia pre víťazov.

 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky