https://gist.github.com/anonymous/9bd6745e7f08feae3123a1ca020e0e83

Uskutočnené - Šport do Košíc

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


Kliknutím na obrázok/text akcie sa zobrazia podrobnosti a fotogaléria


Deň Poľova
14.06.2014, Košice - Poľov

Sobota 14. júna 2014 bola Dňom mestskej časti Košíc - Poľova. Počas celého dňa sa odohrávali kultúrne, spoločenské, ale aj športové akcie. Akcia vyvrcholila odhalením sochy sv. archanjela Michala, patróna tejto mestskej časti. V rámci osláv odovzdal predseda nášho občianskeho združenia Igor Sidor poľovským futbalistom kompletnú sadu dresov. Odovzdávanie sa odohrávalo v neformálnom úbore, keďže Igor Sidor sa v ten deň zúčastnil aj Poľovského maratónu.OUTBREAK – To sme my 2014
13.06.2014, Spoločenský pavilón, Košice

Počet detí:
Počet divákov:

200
900


Výborný umelecký zážitok priniesol tretí ročník veľkolepej a originálnej hudobno-tanečnej show, pripravenej kolektívom 200 členov najúspešnejšej tanečnej školy Slovenska, ktorý sa v piatok uskutočnil v priestoroch Spoločenského pavilónu. Show bola venovaná ľuďom všetkých vekových kategórií, ktorí milujú tanec, hudbu, živý spev a radosť z talentu detí a mládeže.

Podujatie okorenili výborné vystúpenia speváčky Moniky Bagárovej, ktoré umocnili neopakovateľnú atmosféru plnú umenia a emócií.

Naše združenie Šport do Košíc poskytlo akcii finančnú podporu a taktiež prispelo cenami pre najlepších tanečníkov.


Vyhodnotenie KNL - futbalovej miniligy
07.06.2014, areál FK Galaktik, Košice

Počet detí:
Počet divákov:

100
100


Futbalová miniliga Košičanov aj nekošičanov, ktorú v súčasnosti na športoviskách FK Galaktik hrá viac než 740 hráčov rozdelených do troch líg, úspešne ukončila svoj 5. ročník. Slávnostného odovzdávania cien víťazným družstvám a oceneným hráčom sa zhostili aj členovia nášho združenia Igor Sidor a Igor Liba. Víťazom 1. ligy sa stalo mužstvo ASGuard Security. Viac informácií nájdete na stránke www.knlminiliga.sk.


Bike & Tour 2014
05. - 07.06.2014, Košice, Prešov

Dostať ľudí späť do sedla, ukázať im, že cestovať sa dá aj inak ako autom a podporiť skvalitňovanie cyklistickej infraštruktúry - to bola hlavná myšlienka akcie BIKE & TOUR 2014, ktorá sa uskutočnila 5. až 7. júna 2014. Trojdňový program nabitý všetkým čo sa dvoch kolies týka, symbolicky spojil dve mestá, Košice a Prešov, v jedno s netradičným vyvrcholením v podobe spoločnej cyklojazdy po uzavretej diaľnici D1.
Na stretnutí košických a prešovských cyklistov, ktoré sa uskutočnilo na diaľničnom odpočívadle pri Janovíku, nechýbal ani predseda nášho OZ Igor Sidor.Jazdecké preteky
Jazdecký areál UVLF, Trieda KVP 9, Košice 07-08.06.2014

Počet športovcov:
Počet divákov:

300
3200

29. ročník parkúrových pretekov je úspešne za nami, hlavná súťaž, Cena rektora UVLF v Košiciach, ostala aj tento rok "doma" vďaka Martinovi Bulíkovi s Landrom. Blahoželáme. Naviac jednému šťastlivcovi, víťazovi našej facebookovej súťaže, naše občianske združenie preplatí 10-hodinový jazdecký kurz.


XIV. Summer Handball Cup 2014
Hádzanárska hala a Infinity Aréna Košice 06.-08.06.2014

Počet detí:
Veková kategória:
Počet divákov:

140
7 - 15 rokov
250

História "Summer handball cup Košice" sa začala písať v roku 1994, keď sa skupina nadšencov pri ZŠ Drábová v Košiciach rozhodla zorganizovať školský turnaj v hádzanej dievčat. Akcia to bola hneď pri zrode úspešná. Zo školského turnaja sa stal turnaj klubový, a z jednodňového trojdňový. Turnaja sa pravidelne zúčastňujú tímy zo Slovenska a z Maďarska. Inak tomu nebolo ani tohto roku, kedy z Maďarska prišlo družstvo Debrecenu. Maďarky rozhodne neboli iba do počtu - v kategórii U 97-99 si vybojovali prvé miesto. Spomedzi ostatných družstiev výkonnosťou vyčnievali dievčatá Iuventy Michalovce, ktoré turnajom kategórie U 01 prešli ako nôž maslom a vo finále porazili Vranovčanky 15:5. Košičanky skončili v obidvoch starších kategóriach v semifinále, avšak odniesli si niekoľko individuálnych ocenení (najlepšie strelkyne turnaja).
Naše občianske združenie poskytlo tomuto výbornému turnaju zaslúženú podporu - prenájom hádzanárskej haly a pitný režim. Okrem toho garant našej hádzanárskej sekcie Martin Farkašovský zabezpečil na záverečné odovzdávanie cien a následnú autogramiádu reprezentantov SR Radoslava Antla (HC Tatran Prešov) a Martina Mazáka (Grundfos Tatabánya KC). Ako sa ukázalo, podpisy najlepších slovenských hádzanárov súčasnosti boli pre dievčatá rovnakou odmenou ako medaily, či spoločné fotenie. Určite budeme v tejto tradícii autogramiád osobností pokračovať  aj na ďalších mládežníckych podujatiach.Mládežnicky futbalový turnaj
07.06.2014, areál FK Barca, Košice - Barca

Počet detí:
Veková kategória:
Počet divákov:

180
7 - 11 rokov
200

Futbalové ihrisko FK Barca bolo v sobotu opäť svedkom mládežníckeho športového podujatia. S podporou nášho združenia sa tu uskutočnil futbalový turnaj, na ktorom si svoje sily zmerali mládežnícke tímy MFK Košice, Lokomotívy Košice, FK Barca a jediného mimokošického zástupcu, družstva Lipan. Hostia z Lipan sa na turnaji nakoniec držali výborne, obsadili konečné druhé miesto. Turnaj vyhralo družstvo MFK Košice.


Oslavy MDD FK Galaktik
01.06. 2014, areál FK na Galaktickej ul., Košice

Počet detí:
Počet divákov:

1500
4000

Ďalšou akciou v rámci Medzinárodného dňa detí, na ktorej sme sa podieľali, boli oslavy MDD u nášho partnera, FK Galaktik, ktoré sa konali v nedeľu 1. júna pod záštitou predsedníčky klubu, Lenky Kovačevičovej. V priestoroch FK Galaktik na Galaktickej ulici sa stretlo takmer 6 500 rodičov a ich detí, aby si spolu zasúťažili, porozprávali sa, alebo sa len tak vybláznili. Naše občianske združenie na tejto akcii zabezpečovalo neodmysliteľný pitný režim, ale aj ceny pre všetkých, ktorí sa zúčastnili športových súťaží organizovaných našim združením.


Športový deň detí v Barci
31.05.2014

Počet detí:
Počet rodičov:

250
500

Autogramiáda vynikajúceho hokejistu NHL Tomáša Jurča spolu s ďalšími osobnosťami slovenského hokeja, Igorom Libom, Jánom a Tomášom Varholíkom a Jurajom Faithom bola najväčšou, ale nie jedinou atrakciou Športového dňa detí. Akcia pre deti z Barce, Poľova, Šebastoviec a Súkromnej športovej materskej školy sa konala pod záštitou predsedu nášho združenia Igora Sidora, ktorý je doma práve v Barci.
Veterné počasie asi najviac vyhovovalo ukážkam šarkanov, avšak deti sa na počasie nesťažovali a užili si všetky ponúkané atrakcie. Či už to bola jazda na koňoch, súťaže s moderátorkou Preskočkou o pekné darčeky, alebo maľovanie na tvár, žiadna z atrakcií sa na nezáujem nemohla sťažovať.

 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky