https://gist.github.com/anonymous/9bd6745e7f08feae3123a1ca020e0e83

Uskutočnené22 - Šport do Košíc

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


Kliknutím na obrázok/text akcie sa zobrazia podrobnosti a fotogaléria


Majstrovstvá Slovenska v agility 2017
2. - 3. septembra 2017, Košice

Kynologický klub Košice - Krásna
Agility je kynologický šport, pri ktorom cvičený pes za pomoci psovoda prekonáva prekážky na parkúre v presne určenom poradí. Prvýkrát v histórii tohto netradičného športu sa jeho národné majstrovstvá uskutočnili v Košiciach.
Občianske združenie Šport do Košíc, ktoré dlhodobo spolupracuje s košickým Agility klubom, prispelo k úspešnému konaniu akcie zabezpečením pitného režimu, ako aj medailami a diplomami pre súťažiacich.


Odovzdávanie vstupeniek výhercom súťaže  
1. september 2017, Košice

Vstupenky na kvalifikačný futbalový zápas Slovensko-Slovinsko už držia v rukách ich šťastní výhercovia. Jiří Botun a František Keruľ si ich prišli prevziať z rúk Igora Sidora, predsedu nášho občianskeho združenia. Výhercom gratulujeme a prajeme, aby si užili dnešný nezabudnuteľný - a pre naše farby víťazný - zápas.
Túto súťaž pre vás pripravilo občianske združenie Šport do Košíc spolu so spoločnosťou AAA Auto.


3. ročník Futbalového festivalu legiend
1. septembra 2017, areál T-Systems, Alejová 2 Košice

Tretí ročník medzinárodného Futbalového festivalu legiend sa uskutočnil v športovo-zábavnom areáli T-Systems na Alejovej ulici 2 v Košiciach. Za účasti tímov z Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Česka a zo Slovenska sa napokon víťazom stal slovenský zástupca z Michaloviec.
OZ Šport do Košíc prispelo sponzorskou a organizačnou podporou aby mohol tento malý sviatok futbalových legiend úspešne prebehnúť. Naše občianske združenie zabezpečilo ubytovanie, súťažné dresy a pitný režim pre účastníkov turnaja. Naviac, festival legiend moderátorsky sprevádzal člen OZ Peter Strachan.


Športová olympiáda seniorov MČ Košice - Barca
16. augusta 2017, obecný park Barca

Predseda občianskeho združenia Šport do Košíc Igor Sidor býva v Barci a práve v tejto mestskej časti sídlia športovo mimoriadne aktívne kluby seniorov. Jeden z nich, Klub kresťanských seniorov, sa s našou finančnou podporou len nedávno zúčastnil športového dňa v maďarskom Tisaujväroši, kde si spolu s so svojimi vnúčatami vychutnali kondičný a relaxačný pobyt na miestnom kúpalisku.
Tento výlet bol pre mnohých z nich prípravou na Športovú olympiádu seniorov mestskej časti Košice - Barca, ktorá sa uskutočnila v stredu 16. augusta v obecnom parku. Olympiády sa zúčastnilo 70 členov z Kresťanského klubu seniorov ako aj zo Senior Klubu Barca. Patronát nad akciou prevzal starosta Mestskej časti Košice - Barca, František Krištof. Pri organizovaní jednotlivých disciplín bol priamo nápomocný Judr. Ján Caban, predseda Rady seniorov mesta Kośic. Občianske združenie Šport do Košíc poskytlo seniorom pitný režim, ako aj diplomy a medaily do jednotlivých súťaží.
Olympiáda mala veľmi úspešný priebeh, ku ktorému prispelo aj príjemné počasie. Do športového zápolenia v niektorej z disciplín sa zapojilo viac ako 80% zúčastnených seniorov. Staršie ročníky sa pritom nenechali zahanbiť. Priemerný vek ocenených bol úctyhodných 75 rokov. Veríme, že aj ostatné kluby seniorov si z aktívnych Barčanov vezmú príklad, ako sa dá aktívne a zdravo prežiť jeseň života. Za naše občianske združenie môžeme sľúbiť, že u nás vždy nájdu nejakú formu podpory.


17. Majstrovstvá sveta v plávaní veteránov
14. - 20. 8. 2017, Budapešť

Plavecká základňa košických veteránov je rovnako silná ako tradícia tohto športu v našom meste. Bývalí, stále aktívni plavci sa pravidelne zúčastňujú otvorených šampionátov na Slovensku, ako aj v okolitých krajinách. Tento rok nechýbali ani na majstrovstvách sveta veteránov v plávaní, ktoré sa uskutočnilo v Budapešti.
Naše občianske združenie, ktoré sa sústreďuje na mládežnícku kategóriu, ale nezabúda ani podporu športujúcich seniorov, ktorí pre mládež predstavujú silné vzory, podporilo účasť našich veteránov v Budapešti finančnou dotáciou na cestovné náklady.


Letný plavecký tábor Košice
24.7.-4.8.2017, Košice

Na prelome júla a augusta sa v plaveckom bazéne Súkromnej športovej materskej škôlky na Alejovej ulici uskutočnil letný plavecký tábor. Viedli ho naslovovzaté odborníčky, reprezentantky SR v plávaní Zuzana Mimovičová a Carmen Mikúšová. Tábora sa zúčastnilo v dvoch turnusoch dohromady 50 detí z Košíc a okolia. To všetko s neodmysliteľnou materiálnou a technickou podporou nášho občianskeho združenia Vráťme deťom šport do Košíc.  


Výlet seniorov do Maďarska
26.7.2017, Košice/Tiszaújváros

Jednodňový výlet na kúpaliská v maďarskom Tiszaújvárosi absolvovali v utorok 26. júla barčianski seniori so svojimi vnukmi a vnučkami. Tento a podobné výlety pre svojich členov pravidelne organizuje Klub kresťanských seniorov Košice - Barca. Rovnako pravidelne poskytuje na tieto aktivity finančný príspevok aj predseda občianskeho združenia Šport do Košíc Igor Sidor. V tomto prípade naviac ukázal, že napriek svojmu nedávnemu odchodu z funkcie mestského poslanca nestráca záujem o "svojich" Barčanov.


Prípravné zápasy vodných pólistov ŠK Hornets Košice
22.-23.7.2017, Košice

Vodnopólové nádeje z ŠK Hornets Košice sa pod vedením svojho trénera Karola Bača, známeho olympionika a člena nášho občianskeho združenia, intenzívne pripravujú na nadchádzajúcu sezónu.  Pre tento účel si pozvali rovesníkov z Moldavska, s ktorými odohrali cez víkend 22. a 23. júla 2017 sériu prípravných zápasov na kúpalisku ČH v Košiciach.
Občianske združenie Vráťme deťom Šport do Košíc prispelo k hladkému priebehu akcie zabezpečením materiálno-technickej podpory.


Basketball Skillz Progress
17.07.-28.07.2017, Košice

Posledné dva júlové týždne sa pod vedením trénera basketbalu Róberta Nubera v spolupráci s o.z. Vráťme deťom šport do Košíc konal basketbalový kemp pre chlapcov, ktorí chcú urobiť niečo viac pre svoj rozvoj basketbalových zručnosti. O.z. podporilo basketbalový kemp materiálno technickou podporou.


ZOO Olympijsky deň
27.6.2017, Košice

Horúce júnové dopoludnie sa konal Olympijsky deň v ZOO Košice – Kavečany na ktorom sa zúčastnili deti z materských, základných a stredných škôl. Zúčastnení škôlkari a školáci sa rozhodli zapojiť a aktívne podporiť aj tento rok podujatie plné radosti a športu. Občianske združenie Vráťme deťom šport do Košíc nechýbalo a zapojilo sa do akcie, ktorá bola pod záštitou Športového gymnázia, Trieda SNP 104. Naše občianske združenie pomohlo zabezpečiť materiálno-technickú podporu.

 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky