https://gist.github.com/anonymous/9bd6745e7f08feae3123a1ca020e0e83

Uskutočnené - Šport do Košíc

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


Kliknutím na obrázok/text akcie sa zobrazia podrobnosti a fotogaléria


SPOZNAJ BEHOM KOŠICE - 3. etapa
15.07.2014, Moyzesova - Kuzmányho ulica, Košice

"Spoznaj behom Košice" má za sebou tretiu, zatiaľ najúspešnejšiu etapu. Aj vďaka nižšej náročnosti trate, ktorá tentokrát viedla po Moyzesovej, Komenského a Kuzmányho ulici, sa na tomto behu zišlo zatiaľ najviac, až 150 účastníkov. Každý, kto bol pri tom, nám dá zapravdu, že takýto objemný pelotón bežcov vyzeral v centre Košíc naozaj impozantne.


Slávnostné otvorenie Juventus kempu v Košiciach
13.07.2014, FK Galaktik, Košice

Symbolicky v deň finálového zápasu Majstrovstiev sveta vo futbale začal v Košiciach kemp futbalových talentov Juventus Soccer School. Talianski mládežnícki tréneri slávneho klubu Juventus Turín Carlo Mastellone, Alessio Pini a Eugenio Astorino prišli do Košíc, aby už druhýkrát trénovali, sledovali a vyhľadávali budúce futbalové hviezdy. Medzi 60 adeptmi, ktorí absolvujú košický turnus Juventus kempu, nechýbali ani víťazi našej facebookovej súťaže Samko Závacký a Majo Hreňo, obidvaja s novými účesmi. Z nášho občianskeho združenia si slávnostné otvorenie Juventus kempu nenechali ujsť Igor Liba, Juraj Kánassy a samozrejme aj Igor Sidor, ktorý na otvorenie prišiel rovno z dovolenky. Našim dvom mladým futbalistom držíme palce a na záver kempu sa ešte určite prídeme pozrieť, ako pokročili a či sa im splnili ich športové očakávania.


Košická streetballová liga, 8.-9. kolo
12-13.07.2014

Košická streetballová liga, ktorej hlavným partnerom je tento rok Šport do Košíc, pokračovala cez víkend zápasmi 8. a 9. kola. Najskôr v sobotu v dohrávke 8. kola podľahli Balkánske banány družstvu Kapybary 67:101. V nedeľu nasledovalo 9. kolo, v ktorom Balkánske banány prehrali s družstvom s poetickým názvom "Smrť prichádza z džungele" 78:100, družstvo Bad Boys nestačilo na Kapybary (55:83) a napokon si tím Active Life tesne poradil s družstvom Stefanely 89:82. Z víkendu vám opäť prinášame fotoreportáž.


Spoznaj behom Košice - Kalvária
10.07.2014, Košice

Náročnejšia trať ako na Furči - a napriek tomu o tretinu väčšia účasť. Taká bola druhá etapa spoznávacích kondičných behov po Košiciach, ktorá sa uskutočnila vo štvrtok na Kalvárii. Zúčastnilo sa jej viac ako 100 bežcov a my vám z nej opäť ako partneri akcie prinášame fotoreportáž. Ešte pripomíname, že tretia etapa prázdninovej akcie Spoznaj behom Košice sa uskutoční v utorok 15. júla v Starom meste po oddychovejšej trase Moyzesova - Komenského a Kuzmányho ulica.


Spoznaj behom Košice
06.07.2014, sídlisko Dargovských hrdinov, Košice

V nedeľu ráno o 9.00 hodine sa vďaka združeniu Active Life začal prvý diel zaujímavého seriálu prázdninových spoznávacích behov po Košiciach. Viac ako 70 bežcov sa rozhodlo lepšie spoznať svoje mesto prostredníctvom trojkilometrovej bežeckej trasy po sídlisku Dargovských hrdinov, alias Furči. Trať so solídnym prevýšením viedla od Lidlu po lesopark, pričom bola navrhnutá tak, aby z nej bola možnosť zhliadnuť všetky zaujímavé architektonické dominanty Furče - kostoly, fontánu a aj pamätník ľudovej architektúry, známu "Drevenicu na vežiaku". Občianske združenie Šport do Košíc počas celého trvania akcie zabezpečuje pitný režim pre účastníkov. Najbližšie sa bude behať 10. júla na Kalvárii.


Košická streetballová liga
multifunkč
ihrisko Amurská, Košice

Na multifunkčnom ihrisku na Amurskej ulici v mestskej časti Nad jazerom prebieha tento rok už 19. ročník Košickej streetballovej ligy. Do aktuálneho ročníka je prihlásených 8 tímov a viac ako 70 hráčov. Súbežne s ligou prebieha aj súťaž o Streetballový pohár, ktorý sa hrá systémom play off. Hlavným partnerom 19. ročníka Košickej streetballovej ligy je naše občianske združenie Šport do Košíc. Počas celej ligy zabezpečujeme pitný režim, lopty a dresy, program a ceny na záverečný turnaj FINAL FOUR. Turnaj vyvrcholí už tradične 1. septembra, na Deň ústavy SR.


Futbalový turnaj O pohár Šport do Košíc
2
8.06.2014, areál FK Galaktik, Košice

Žiadne štartovné, zabezpečený pitný režim aj pozápasové občerstvenie a k tomu víťazné poháre - tak vyzeral prvý ročník futbalového turnaja O pohár Šport do Košíc, ktorého sa zúčastnilo sedem mužstiev z košickej miniligy. Turnajom, ktorý sa hral systémom každý s každým, sa najlepšie preštrikovalo družstvo Montrúr, ktoré vybojovalo víťazný pohár pred domácim FK Galaktik. Na treťom mieste skončilo mužstvo SK GEO, z ktorého pochádza najlepší strelec turnaja Tomáš Labič (8 gólov). Víťazné poháre odovzdávali predseda OZ Šport do Košíc Igor Sidor a hlavný garant futbalovej sekcie Juraj Kánassy.
Zúčastnené tímy určite potešila aj informácia, že už onedlho odštartuje ďalšia facebooková súťaž nášho občianskeho združenia práve pre družstvá, ktoré sa v budúcej sezóne chystajú zúčastniť niektorej z košických minilíg. Trom tímom, ktoré získajú najviac lajkov, preplatí naše občianske združenie kompletné štartovné na budúcu sezónu (1. miesto), resp. 50% (2. miesto), alebo 30% (3. miesto) nákladov na štartovné. Sledujte našu facebookovú alebo webovú stránku a už čoskoro sa dozviete viac.


VIII. Letná sídlisková olympiáda
2
6.06.2014, Gagarinovo nám., Košice

Vo štvrtok 26. júna sa uskutočnil už ôsmy ročník detskej Letnej sídliskovej olympiády na Gagarinovom námestí (sídl. nad Jazerom), opäť pod taktovkou športového aktivistu Ladislava Slaninu. Zúčastnení malí športovci mali počas tejto športovej akcie príležitosť zmerať si sily v rôznych, najmä atletických disciplínach.
Naše občianske združenie sa rozhodlo podporiť aj túto malú športovú aktivitu - víťazi boli odmenení zlatou medailou a tričkom nášho združenia. Okrem toho sme zabezpečovali pitný režim a každý zúčastnený športovec odchádzal z akcie s malým darčekom od nás.


HRONCOLAND 2014
2
5.06.2014, ZŠ Hroncova Košice

V stredu 25. júna sa v areáli ZŠ Hroncova konal festival športu a zábavy pre malých aj veľkých obyvateľov z celých Košíc - HRONCOLAND 2014. Na festivale čakal všetkých bohatý program, nechýbalo vystúpenie sokoliarov, kúzelnícka show Bena Wolfa, športové turnaje, nafukovací hrad a ďalšie atrakcie, vrátane nášho maskota. Pre maškrtníkov sa podávala cukrová vata, pizza či výborné langoše školských kuchárok.

Naše občianske združenie zabezpečilo na akcii pitný režim pre všetkých. Pozrite si fotogalériu z podujatia a nájdite sa na fotkách s našim maskotom :-)


 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky