https://gist.github.com/anonymous/9bd6745e7f08feae3123a1ca020e0e83

Uskutočnené - Šport do Košíc

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


Kliknutím na obrázok/text akcie sa zobrazia podrobnosti a fotogaléria


Spoznaj behom Košice
05.08.2014, Nad Jazerom, Košice

Vďaka dramatickému počasiu sa včerajšia etapa Spoznaj behom Košice, pôvodne plánovaná ako oddychová, premenila na ťažkú skúšku ohňom (či skôr dažďovou vodou). Mnohých, hlavne tých zo vzdialenejších častí mesta, odradila prietrž mračien, ale tých pár skalných odvážlivcov, ktorí prišli - a nebolo ich málo - si odnášali pocit zadosťučinenia a určite aj veľký zážitok. Najbližšie sa stretneme vo štvrtok večer, keď na nás čaká Podhradová.


Košická streetballová liga
02.08.2014

Posledné víkendové kolo košickej streetballovej ligy, ktorá sa pomaly prehupla do svojej druhej polovice, prinieslo pozoruhodne vyrovnané výsledky. S výnimkou jediného zápasu sa všetky stretnutia skončili s rozdielom od 3 do 7 bodov a ani v tom poslednom nemožno hovoriť o debakli. Družstvá si už na seba pomaly zvykli, opozerali si finty a s blížiacim sa play off bude čoraz ťažšie dosiahnuť víťazstvo. Tu je sumár zápasov posledného kola:

Balkánske banány - Black Street 100:94
Smrť prichádza z džungle - 4FUN 100:95
Bad boyz - Active Life 91:97
Kepybars with benefits - Black Street 82:75
Stefanelli - Balkánske banány 97:100
Kepybars with benefits - 4FUN 87:100


Spoznaj behom Košice
31.07.2014, Myslava, Košice

"Toľké roky bývam v Košiciach, ale tu som ešte nebol", to bola vcelku bežná reakcia účastníkov štvrtkovej etapy v Myslave, ktorá opäť pripomenula, že akcia Spoznaj behom Košice má zmysel nielen v behu samotnom, ale aj v netradičnom spoznávaní mesta - aj keď niekedy s jazykom namiesto kravaty. A v Myslave, ako sme vopred avizovali, to rozhodne nebola rajská prechádzka...​


Spoznaj behom Košice
29.07.2014, Čermeľ, Košice

Úzke chodníky čermeľského lesa včera len tak-tak zvládali nápor masy bežcov, ktorý sa do neho vrútil v rámci ďalšej etapy projektu Spoznaj behom Košice. Dopravnú zápchu, ktorá sa miestami vytvorila, okomentovali organizátori optimisticky - aspoň sme sa všetci vydýchali. Už zajtra to taká prechádza rajskou záhradou nebude. Na programe je Myslava a opäť aj zopár schodov. Zraz účastníkov je o 19.15 pred miestnym kultúrnym domom.


Košická streetballová liga
26-27.07.2014, Košice

Cez víkend 26.- 27. júla pokračovala ďalšími kolami Košická streetballová liga. Najviac sa opäť darilo družstvu Smrť prichádza z džungele, ktoré vyhralo výrazným rozdielom aj v sobotu (100:59 proti Stefanelli), aj v nedeľu (100:54 proti Active Life). S dvomi víťazstvami prešlo víkendom aj družstvo 4FUN. Naopak obidva svoje víkendové zápasy prehrali Stefanelli, aj Bad Boyz. Smolu malo družstvo Balkánske banány, ktoré v sobotu prehralo iba o bod (88:89 proti 4FUN). V nedeľu si však Banány trochu napravili chuť víťazstvom nad Active Life (100:66). Active Life bolo jediným družstvom, ktoré hralo cez víkend až tri zápasy. Ich dvom nedeľným prehrám predchádzalo víťazstvo nad Kepybars 100:89.


WOOW BEACH HANDBALL CUP 2014
26.07.2014, športovo-rekreačné centrum Bukovec

Počet divákov:

700

V trochu komornej, ale nadmieru uvoľnenej a priateľskej atmosfére sa v sobotu na Bukovci uskutočnil prvý ročník košického turnaja v plážovej hádzanej. Turnaj s názvom Woow Beach Handball Cup 2014, na ktorého organizácii sa podieľal aj Šport do Košíc, bol svedkom merania síl celkovo 5 mužských a 5 ženských družstiev. Trofej v mužskej kategórii si odniesli hostia z Prešova (tím Tatran Prešov A), ktorí vo finále porazili mužstvo Hoopla. Tretí skončili 1. MHK Košice.
Medzi ženami si trofej odnieslo družstvo Rebeliek, druhé skončili Mačičky a tretie Authority. Za najlepších hráčov turnaja boli vyhlásení Ján Kučera z družstva Hoopla a Patrícia Kišidayová z družstva Rebelky. Najlepšími brankármi turnaja sa stali Maroš Popčák z Tatrana Prešov a Monika Hronecová z Handball Legends.


Spoznaj behom Košice
24.07.2014, sídlisko KVP, Košice

Vo štvrtok večer sa po KVP-čku šinul celkom solídny bežecký had, čo poviete. Trať s dĺžkou takmer 5 kilometrov bola organizátormi akcie Spoznaj behom Košice označená ako pokročilá, za čo mohol najmä úsek so schodmi. Tie však našich už otrlých bežcov neodradili, ale - ako svedčia odozvy na facebooku Active life - nadchli. A organizátori sľubujú, že schody si ešte určite zopakujeme. Najbližšia etapa Spoznaj behom Košice je pripravená na utorok 29. júla v Čermeli. Tentokrát vás namiesto schodov a sídliska čaká beh po lese a povedľa čermeľského potoka.​


Spoznaj behom Košice
22.07.2014, Mestský park, Košice

Opäť o niečo väčší pelotón bežcov, ktorý už presiahol dvestovku, sa zúčastnil zatiaľ poslednej etapy "Spoznaj behom Košice". Aj napriek niekoľkým vážnym hrozbám sa počasie nakoniec udržalo v znesiteľných medziach a jediný bod programu, ktorý bolo nutné zrušiť, alebo skôr presunúť na niektorú z ďalších etáp, bol jumping v mestskom parku.
Najbližšia etapa sa beží na sídlisku KVP už zajtra. Stretnutie bežcov je o 19.15 pred OC Lidl.


Slávnostné ukončenie Juventus kempu
18.07.2014, Dneperská ul., Košice

"Toto bol kemp, na ktorý určite nezabudnem", zhrnul svoje pocity na slávnostnom ukončení Juventus kempu v Košiciach jeden z troch mládežníckych trénerov Eugenio Astorino. S Košicami sa lúčil so slzami v očiach, keďže tento turnus bol jeho posledným vo funkcii výjazdového trénera Juventusu. Ako sám povedal, je šťastný, že sa práve tento kemp výborne vydaril a on si na svoje pôsobenie v Košiciach môže ponechať tie najkrajšie spomienky. Opálené a vysmiate tváre detí dávali jednoznačne najavo, že vyšlo nielen počasie, ale aj "tímová chémia". Otvorené a hlučné talianske povahy si s detskou dušou vynikajúco sadli. Zo slávnostného ukončenia kempu od začiatku až do konca sálala pozitívna energia. A keď prišlo na poďakovanie, pri mikrofóne sa vystriedali nielen všetci tréneri, ale aj množstvo detí. Najkrajší príhovor predniesol malý Angelo. Tak ako ostatní poďakoval za nové zážitky a skúsenosti, ktoré získal, ale aj za to, z akej diaľky talianski tréneri prišli, aby s nimi prežili tento týždeň. Angelo totiž žije v Prešove so svojim talianskym otcom a slovenskou mamou a tú ďalekú cestu do Talianska dôverne pozná z návštev otcovej rodnej krajiny.​

 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky