Kliknutím na obrázok/text akcie sa zobrazia podrobnosti a fotogaléria

EUROLIGA STRONGMAN 2014
0
6.09.2014, parkovisko OC Optima, Košice

Prvá septembrová sobota bola v Košiciach bohatá na akcie rôzneho druhu. Jednou z nich bolo aj podujatie STRONGMAN 2014. Silní muži tu pred nadšenými divákmi predvádzali svoje schopnosti v rôznych disciplínach, či už to bolo ťahanie áut alebo dvíhanie pivných sudov. Z prvého miesta sa tešili Slováci Peter Ovšonka a Marek Markuš, ktorí obstáli aj v tvrdej konkurencii pretekárov z Poľska, Česka či Ukrajiny. Podujatie organizovala slovenská reprezentantka vo fitness Janka Kordiaková spolu so Slovenskou asociáciou silných mužov - aj s podporou nášho združenia.

FUTBALOVÝ TURNAJ PRÍPRAVIEK
0
6.09.2014, Futbalový štadión Barca

V sobotu sa na štadióne FK Barca uskutočnil futbalový turnaj prípraviek. Zúčastnili sa ho družstvá MFK Košice, MFK Michalovce, 1.FC Tatran Prešov a Partizán Bardejov. Všetky kluby reprezentovali futbalisti v dvoch kategóriách U11 (ročník narodenia 2004) a U10 (ročník narodenia 2005). Družstvá hrali systémom každý s každým paralelne na dvoch ihriskách. Turnaj za príjemného počasia mal výbornú úroveň. Najviac sa darilo domácim MFK Košice, ktorí vyhrali obidve kategórie. Občianske združenie Šport do Košíc podporilo turnaj finančne a takisto zabezpečilo pitný režim pre mladých futbalistov.

KOŠICKÝ POHÁR
0
6.09.2014, Jazdecký areál UVLF, Trieda KVP 9, Košice

V sobotu sa v jazdeckom areáli UVLF konal 18. ročník parkúrových pretekov Košický pohár. Podujatie má silnú tradíciu a zvučné meno, preto každý, kto navštívil tieto jazdecké preteky, videl skvelých jazdcov a vynikajúce výkony. Najúspešnejším jazdcom celodenného podujatia sa stal skúsený Ján Cigan s koňom Queres.
V rámci 18. ročníka podujatia prebiehalo aj vystúpenie voltížnej skupiny UVLF či služobnej hipológie. Aj tento rok bola do programu zaradená atraktívna disciplína - skoky mohutnosti. Naše združenie bolo mediálnym partnerom akcie, preto na pretekoch nemohol chýbať ani predseda nášho združenia, Igor Sidor.
Pripomíname, že na našej facebookovej stránke momentálne prebieha súťaž tých, ktorí sa na jazdeckých pretekoch odfotili a zaslali nám svoju fotku. Neváhajte a zapojte sa do hlasovania.

KOŠICE NIGHT RUN 2014
0
5.09.2014, Košice

Metropola východu v piatok privítala tisícky športových nadšencov na podujatí Košice Night Run 2014. Či už to boli samotní bežci, ktorých bolo takmer 2000, alebo tí, ktorí prišli len povzbudzovať, všetci sa zhodli na tom, že zažili nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá toto podujatie sprevádzala.. Na bežcov čakala 10 kilometrová trať večerným mestom. Podujatie Košice Night Run, ktoré sa konalo už tretí rok, pripravilo aj bohatý sprievodný program. Naše združenie Šport do Košíc malo medzi bežcami takisto svoje zastúpenie v podobe tímu v našich klasických krikľavých dresoch :)​

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE ŠKOLSKÉHO ROKA 2014/2015
02.09.2014
, ZŠ Hroncova 23, Košice

V utorok sa otvorili brány všetkých školských zariadení, aby privítali žiakov v novom školskom roku 2014/15. Výnimkou nebola ani ŽS Hroncova 23, pre ktorú bol dnešný deň špecifický aj z ďalšieho dôvodu. Škola plná prekvapení tento rok otvára aj basketbalovú triedu, ktorú sa naše občianske združenie Šport do Košíc rozhodlo podporiť zakúpením 25 basketbalových lôpt a 25 rozlišovacích dresov. Okrem toho deti navštívil aj náš maskot, ktorého staršie deti z Hroncovej už dobre poznajú. Prajeme nielen prváčikom, ale všetkým žiakom, úspešný školský rok.

MEDZINÁRODNÝ VODNOPÓLOVÝ TURNAJ O POHÁR ŠPORT DO KOŠÍC
29. - 31. 08. 2014
, Košice

V réžii nášho občianskeho združenia sa v dňoch 29. - 31. augusta uskutočnil medzinárodný mládežnícky vodnopólový turnaj O pohár Šport do Košíc. Na košickej Mestskej plavárni si zmerali svoje sily dva košické vodnopólové tímy s rovesníkmi z Prešova, maďarskej Békéscaby a z reprezentácie Poľska. Domáce mužstvá dostali príležitosť ukázať v silnej konkurencii svoju kvalitu a naplno ju využili, keď obsadili prvé dve miesta. Pohár získalo mužstvo ČH Hornets Košice, ktoré turnajom prešlo s plným ziskom bodov. Chlapci z ŠKP Košice skončili druhí. Niet preto divu, že najlepším hráčom turnaja sa stal Tomáš Bačo (ČH Hornets Košice) a najlepším brankárom Štefan Hrehor (ŠKP Košice).

V prvý deň turnaja prebiehal aj miniturnaj vodnopólistov (ročník narodenia 2002), z ktorého vzišiel opäť košický víťaz, družstvo ŠKP Košice.Hlavným ťahákom prvého dňa však nesporne bola autogramiáda slovenských osobností vodného póla - reprezentantov, legionárov a olympionikov Karola Bača, Alexandra Nagya, Lukáša Semana a Romana Poláčika. Pre mnohých chlapcov bolo toto stretnutie zážitkom, na ktorý len tak ľahko nezabudnú. Veríme, že vodnopólový turnaj O pohár Šport do Košíc, ktorého prvý ročník máme za sebou, sa na košickej mestskej plavárni stane pravidelnou tradíciou.

KOŠICKÁ STREETBALLOVÁ LIGA - FINAL FOUR 2014
31.08.2014, Amurská ul., Košice

Počet športovcov:
Počet divákov:

70
100

19. ročník Košickej streetballovej ligy vyvrcholil v nedeľu zápasmi Final Four. Tento ročník, ktorý sa odohrával počas celého leta na multifunkčnom ihrisku na Amurskej ulici, odohralo 8 tímov, a v nich viac ako 70 hráčov. V napínavom a dramatickom finále nakoniec vyhral tím BLACK STREET, ktorý tesným rozdielom 101:96 porazil Balkánske banány a obhájil prvenstvo z minulého roka. Bronzovú priečku obsadil tím Smrť prichádza z džungle, v ktorom pôsobí aj člen nášho združenia, Peter Gacík. Ceny si odniesli aj najlepší jednotlivci.

Naše občianske združenie bolo hlavným partnerom súťaže. Pre chlapcov sme zabezpečovali pitný režim, lopty a takisto ceny na záverečný turnaj FINAL FOUR. Veríme, že aj na budúcom 20. ročníku Košickej streetballovej ligy, ktorý bude jubilejný, budeme opäť pritom.

GRAND PRIX TUKE 2014
30.08.2014, Watsonova ul., Košice

Druhý ročník medzinárodného turnaja v rugby sa včera uskutočnil na atletickom štadióne TU Košice. Popri domácej Slávii TU a tíme zo Žiliny nechýbalo medzinárodné obsadenie v podobe tímov z Maďarska a Francúzska. Finále turnaja odohrali Budapest Frog FC s domácimi Rugby Klub Slávia TU Košice. Pohár rektora TU Košice nakoniec skončil v rukách maďarského tímu.

Občianske združenie Šport do Košíc zabezpečovalo pre rugbistov pitný režim, takisto poskytlo na akciu finančný príspevok. Veríme, že tento zaujímavý a na Slovensku netradičný šport sa bude v Košiciach rozvíjať aj naďalej.

VELVET RUN 2014
29. augusta 2014, Košice, Lesopark Anička

400
1200

V krásnom prostredí lesoparku Anička sa v piatok uskutočnil košický Velvet Run. Podujatie prilákalo asi 600 návštevníkov. Program začínal ukážkou jumping show z Jusmo štúdia, pre najmenších bol pripravený detský klub. Deti si však zároveň mohli zabehať na kratšie vzdialenosti. Behalo sa aj s kočíkmi, návštevníci si mohli vyskúšať jazdu na rodinnej kolobežke a nechýbala ani zumba. O štvrtej už odštartoval samotný Velvet Run, nasledovalo vyhodnotenie a samozrejme, tombola. Od svojich prvých ročníkov Velvet Run nie je len o behu a zdravom životnom štýle, ale aj o súdržnosti, vzájomnej podpore a pomoci. A tak bol na konci podujatia odovzdaný šek pre Mišku Féherovú, ktorá pochádza zo sociálne slabej rodiny, na pokrytie výdajov spojených so štúdiom na strednej škole v Košiciach.