https://gist.github.com/anonymous/9bd6745e7f08feae3123a1ca020e0e83

Uskutočnené8 - Šport do Košíc

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


Kliknutím na obrázok/text akcie sa zobrazia podrobnosti a fotogaléria


REVITALIZÁCIA DETSKÉHO IHRISKA V PANORÁME  
2
8.09.2014, Vyš.Opátske, Košice

Včerajší deň nebol pre obyvateľov časti Panoráma, Vyšné Opátske vôbec oddychový. Súdržnosť susedov a skvelé vzťahy obyvateľov zaručili, že sa včera v tejto časti vo veľkom lopatovalo a furíkovalo. Tamojšie detské ihrisko totiž dostalo úplne nový špeciálny gumový podklad, ktorý je určený na zvýšenie bezpečnosti ako aj na zníženie záťaže kĺbov pri športovaní.

Jedným z iniciátorov tohto nápadu bol zakladateľ nášho združenia, Peťo Klíma, ktorý býva práve v Panoráme. Ruku k dielu pridali aj samotné deti, ktoré sa vynoveného ihriska už nemohli dočkať. Klobúk dolu nad súdržnosťou obyvateľov, kým jedny pracovali, ďalší zabezpečovali pre svojich susedov občerstvenie či pitný režim:-) Ruku k dielu chcel totiž pridať každý. Veríme, že na tomto ihrisku bude od dnešného dňa ešte viac detí ako doteraz, a že dobrá nálada neopustí ani susedov :) Ešte raz, každému z Vás patrí jedno veľké ďakujem... Koniec-koncov, pozrite si našu fotogalériu.


FURČIANSKO - BUDIMÍRSKY DOGTREKKING
2
7.09.2014

Už 5. ročník Furčiansko - Budimírskeho dogtrekkingu sa uskutočnil túto sobotu v okolí Budimíra, tentokrát aj s finančnou podporou od nášho občianskeho združenia. Na výber boli dve trasy - Brnkačka s dĺžkou 14 kilometrov a Makačka s dĺžkou 35 km, určená skúseným dogtrekkerom. Kratšej trase kráľovali Lenka Petnyová a Peter Tobák. Makačku zvládli najlepšie Erika Vinceova a Miroslav Uličný.

Dogtrekking je kynologický, outdoorový, vytrvalostný šport, pri ktorom sú prekonávané vopred stanovené trate v časovom limite. Tento krásny šport vedie účastníkov k rozvíjaniu fyzických a mentálnych (napr. orientačných) schopností. Rozvíja taktiež súhru a vzájomné pochopenie človeka a psa.

Fotogalériu z podujatia si môžete pozrieť v priloženom odkaze:
foe.obsidian.sk/galeria/furciansko-budimirsky-dt


AMATÉRSKY TURNAJ V ULTIMATE FRISBEE
21.09.2014, Ihrisko na Hronskej ulici,
Košice

V nedeľu sa v rámci propagácie ultimate frisbee v Košiciach a na východnom Slovensku organizoval Amatérsky turnaj pre nováčikov a nadšencov frisbee. Záujemcovia z radov návštevníkov sa mohli začleniť do profesionálnych tímov a takto si vyskúšať atmosféru frisbee turnaja. Šport s lietajúcim tanierom si prišli vyskúšať aj členovia Šport do Košíc vodnopólista Karol Bačo a basketbalista Peter Gacík.

Naše občianske združenie zabezpečilo na turnaji pitný režim a poskytlo tímom rozlišovacie dresy. Veríme, že premiérový ročník bude mať aj ďalšie pokračovania, ktoré opäť radi podporíme. Víťazom turnaja, členom Teamu Prší, gratulujeme :-)


BASKETBALOVÝ TURNAJ NÁDEJÍ 2014
19.-21.09.2014, Infinity Aréna, Košice

Cez víkend prebiehal v metropole východu už 3. ročník basketbalového Turnaja nádejí. Podujatie je organizované s cieľom dať priestor mladým basketbalistkám ukázať svoj talent vo vzájomnej konfrontácii s rovesníčkami. Dá sa povedať, že košické nádeje vyšli z tohto merania síl výborne. Mladším žiačkam Young Angels Košice sa na dobre obsadenom turnaji podarilo vybojovať 1. miesto. Na tento výsledok sme o to viac hrdí, že ho mladé Košičanky získali pod trénerskou taktovkou Vlada Karnaya, ktorý je zároveň garantom basketbalovej sekcie občianskeho združenia Šport do Košíc.

Naše združenie poskytlo turnaju finančnú pomoc a takisto zabezpečilo pre účastníkov pitný režim. Na zápasy sa prišla pozrieť aj ďalšia basketbalistka z nášho združenia, hráčka Good Angels Katarína Timková.


ŠPORTUJEME S RODIČMI
18.09.2014, MŠ Smetanova, Košice

Učiteľky materskej školy Smetanova v spolupráci s našimi športovcami pripravili vo štvrtok pre deti zo škôlky a ich rodičov zaujímavé športové popoludnie. Jedinou podmienkou bolo priniesť si so sebou dobrú náladu a športový úbor. Potom už deťom a ich rodičom nič nebránilo v tom, aby si s basketbalistkou Katkou Timkovou, vodným pólistom Karolom Bačom a hádzanárom Martinom Farkašovským zahrali futbal, basketbal alebo dokonca golf akoby to boli ich rovesníci.Samozrejme, nechýbal ani náš maskot, ktorého už deti v Košiciach dobre poznajú. Naše občianske združenie na akciu zabezpečilo tričká pre deti, ocenenia, diskdžokeja a takisto aj pitný režim.


NÁRODNÁ CYKLISTICKÁ SÚŤAŽ 2014
15.09.2014, Košice

Národná cyklistická súťaž Košice 2014, ktorá sa uskutočnila na ihrisku ZŠ M. Lechkého, sa vďaka usporiadateľom z JUMP SPORT KLUBU skutočne vydarila. Na jedinečnom podujatí štartovalo vyše 200 účastníkov od najmenších až po dospelákov, čo zďaleka prekonalo pôvodné odhady.

Hlavnou myšlienkou akcie je vyhľadávanie nových talentov a záujemcov o pretekársku cyklistiku a zároveň priblížiť tento krásny šport hlavne deťom. Tie sa na podujatí mohli sa stretnúť s pretekármi Slovenského pohára v cyklistike a zároveň s mnohými majstrami Slovenska.

Nezabudnuteľným okamihom podujatia bolo bezpochyby odovzdávanie šeku na špeciálny horský bicykel pre Radku Rabatinovú. Radka si bicykel vyslúžila aj vďaka Vašej podpore vo facebookovej súťaži, ktorú sme pre ňu pripravili spolu s hlavným sponzorom súťaže, spoločnosťou EXISport.

Zároveň  naše združenie zabezpečilo na akcii pitný režim a ocenenia a diplomy pre účastníkov.​


WORLD PULL-UP DAY 2014 - Medzinárodný deň zhybov
14.09.2014, Dolná brána, Košice

Vedeli ste, že 14. september bol Medzinárodný deň zhybov? Pri tejto príležitosti organizovala komunita Active life akciu pri Dolnej bráne v Košiciach. Princíp bol jednoduchý. Stačilo prísť a na hrazde na pódiu urobiť aspoň jeden zhyb. Za každý jeden zhyb zaplatil sponzor určitú sumu pre vybranú organizáciu. Medzi sponzormi figuroval aj predseda nášho združenia Igor Sidor. Za združenie Šport do Košíc ho prišli "odľahčiť" Katarína Timková, Karol Bačo a Rudolf Reštei. Športu zdar :)


SÚBOJ ŠPORTOV
0
7.09.2014, Beach club, Košice

V nedeľu sa v košickom Beach clube stretli tímy detí z mestských športových klubov, aby si zmerali sily v rôznych športoch, s ktorými sa na tréningu bežne nestretávajú. Bez ohľadu na to, či išlo o futbalistu, hádzanárku, volejbalistu, alebo vodného pólistu, každý musel pod vedením skúseného kapitána ukázať svoje schopnosti v plážovom volejbale, plážovom futbale, vodnom pole, či rugby. Mladých športovcov sme medzi sebou premiešali, aby to mali zaujímavejšie. Ako kapitáni jednotlivých tímov nastúpili známi športovci a členovia OZ Šport do Košíc Ján Varholík, Juraj Kánássy, Katarína Timková, Milan Lalkovič, Martin Farkašovský a Karol Bačo.

Na konci bol najúspešnejší tím Janka Varholíka, takže ako sme sa presvedčili, Janko urobil chybu keď po skončení aktívneho hokeja nepokračoval v trénerskej kariére. Víťazom v udeľovaní trénerských pokynov sa však jednoznačne stal Juraj Kánássy, ktorý svojimi pokrikmi pri plážovom volejbale pobavil všetkých. Nechýbali ukážky netradičných športov - chanbara, ultimate frisbee a jumping, ktoré si deti v horúcom počasí mohli aj vyskúšať.

Celý športový den sa konal v réžii nášho občianskeho združenia. Žiaden súťažiaci neodišiel bez odmeny a pre deti sme po športovaní nachystali aj výdatný obed. Veríme, že táto akcia bude mať svoje pokračovanie. Z akcie Vám prinesieme aj videozáznam.


VEĽKÝ FESTIVAL MASKOTOV
0
7.09.2014, ZOO Košice

Celodenná zábava čakala včera na rodiny s deťmi, ktoré sa rozhodli stráviť slnečnú nedeľu v košickej ZOO. Popri zvieratách, ktoré chodia Košičania obdivovať, ich totiž čakal pestrý sprievod maskotov všetkých druhov a farieb plyšu. Okrem nich svoje umenie ukazovali kúzelníci, tanečníci, divadielka či hudobné skupiny. Medzi maskotmi nemohol chýbať ani ten náš, ktorý deťom po celý deň rozdával píšťaľky. Myslíme si, že vďaka tomu si ho budú dobre pamätať už aj zvieratká :-)​

 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky