https://gist.github.com/anonymous/9bd6745e7f08feae3123a1ca020e0e83

Uskutočnené9 - Šport do Košíc

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


Kliknutím na obrázok/text akcie sa zobrazia podrobnosti a fotogaléria


SHOWDANCE
25.10.2014, Aupark, Košice

25. októbra košický Aupark tancoval. Rozhýbali ho rôzne tanečné školy, amatérske alebo základné školy či centrá voľného času. Vynikajúcej tanečnej šou sa zúčastnilo 750 tanečníkov, ktorí predviedli viac ako 110 choreografií, na ktoré sa prišli pozrieť tisíce návštevnikov Auparku. Medzinárodná porota vybrala v kategórii Hobby týchto víťazov: Deti do 9 rokov: Polák Nicolas/ Orlovská Nina (TC Meteor) Deti do 11 rokov: Rokošný Daniel/ Rokošná Barbora (SHOW DS pri MsKs Sabinov) Deti do 13 rokov: Plačko Viktor/ Nasab Leila Hossiny (TC Meteor) Dievčatá do 9 rokov: Sokolová Sidónia (Trebi-SHOW Dance studio) Dievčatá do 11 rokov: Rostášová Kristína (Trebi-SHOW Dance studio) Dievčatá do 13 rokov: Salzerová Dorka (TC Meteor) Občianske združenie Šport do Košíc podporilo podujatie finančne. Víťazom blahoželáme :-)


AMATÉRSKY GRAPPLINGOVÝ TURNAJ
25.10.2014, Olymp Gym, Košice

3. ročník amatérskeho grapplingového turnaja Grappling Košice je úspešne za nami. Pre tých, ktorým toto slovo nič nehovorí, grappling MMA je športová disciplína, ktorá je veľmi podobná ďalším bojovým športom ako je judo, športové sambo, kurash, voľný štýl a Brazilian jiu-jitsu. Preto je grappling veľmi obľúbený a vhodný ako dobrá príprava na spomínané bojové športy. Bojovníci si mohli vyskúšať svoje technické znalosti a zároveň fyzickú kondíciu. Výborne organizované podujatie prinieslo takéto výsledky:


Ženy:
1. Anna Sukeniková

Muži:
Do 18 rokov do 66 kg:
1. Jakub Ungvari a Marek Sulir
Do 18 rokov nad 66 kg:
1. Patrik Svat
Nad 18 rokov do 66 kg:
1. Andrej Liska
Nad 18 rokov do 70 kg:
1. Slavo Sabol
Nad 18 rokov do 77 kg:
1. Miroslav Bilek
Nad 18 rokov do 84 kg:
1. Mario Servatka
Nad 18 rokov do 93 kg:
1. Milan Vodicko

Organizátorom celej súťaže bol zakladateľ MMA Top Teamu Juraj Winkelmes, ktorý je zároveň členom nášho združenia. Bojovníkom sme počas celého turnaja zabezpečovali pitný režim.


MEMORIÁL ZOLTÁNA KRENICKÉHO
10.-12.10.2014, Hotelová akadémia - Južná tr. 10, Košice

V dňoch 10.-12. októbra 2014 sa v telocvični Hotelovej Akadémie v Košiciach uskutočnil už 23. ročník basketbalového turnaja Memoriál Zoltána Krenického. Zúčastnili sa ho starší mini žiaci (ročník narodenia 2003 a mladší).


Turnaja sa zúčastnili tímy z Košíc a Michaloviec, finále sa však stalo domácou záležitosťou. V napínavom záverečnom zápase hráči Abovia 96 Košice zdolali tím KAC Košice rozdielom 5 bodov.


OCTOBER SKATE CUP
18.10.2014, Skatepark concrete jungle, Košice

V sobotu 18. októbra sa v košickom Concrete jungle skateparku odjazdila príjemná akcia s názvom October Skate Cup. Podporiť ju prišlo viacero jazdcov nielen z Košíc. Spočiatku nám počasie neprialo, no nakoniec sa pekne vyčasilo a tak sa akcia mohla naplno rozbehnúť. Najprv začala kvalifikácia najmenších, víťazom tejto kategórie sa stal Frederik Ľupták zo Spišskej Novej Vsi.


Zaujímavejšie to ale bolo v staršej kategórii, kde sa finále jazdilo formou organizovaného jamu v dĺžke 10 minút, kde každý pretekár mal osobitný priestor pre svoj trik. Po napínavom finále na konečnom 1. mieste skončil domáci Rišo Tury, druhé miesto obsadil Braňo Moravčik z Maduníc a tretie miesto putovalo do Spišskej Novej Vsi Nikolasovi Kačírovi. Po ukončení finále sa konala exhibícia Best Trick, ktorá bola malým bonusom pre divákov. Na centrálnej pyramíde predviedol najlepší trik - double bs flip - Tomáš Bartha z Českých Budejovíc. Následne sme sa presunuli na schody, kde domáci Jozef Vrana ukázal switch hardflip a týmto dal atraktívnu bodku za celým podujatím.

Naše občianske združenie malo na turnaji svojho zástupcu Juraja Turyho, ktorý bol aj spoluorganizátorom podujatia. Na akciu sme zabezpečili pitný režim a takisto sme podujatiu poskytli finančnú podporu.


RALLY SPRINT ŠACA
12.10.2014, Košice - Šaca

V nedeľu 12. októbra sa v Šaci uskutočnil už 6. ročník tradičných pretekov RALLY SPRINT ŠACA 2014. Podujatie, ktoré sa organizuje v rámci seriálu MTE CUP 2014, sa konalo pod záštitou starostu Šace a člena nášho občianskeho združenia Rudolfa Rešteia. Veľkým "ťahákom" podujatia boli nielen pretekári a ich autá, ale aj predjazdci, medzi ktorými figurovali mnohé známe mená. V úlohe predskokana sa predstavil napríklad Jozef Béreš starší. Do samotnej súťaže sa prihlásilo takmer 90 jazdcov, vrátane ôsmich odvážnych žien a siedmich juniorov. Aj napriek tomu, že na tieto preteky sa môže prihlásiť každý, kto si trúfa a nebojí sa o svoje auto, prihlásili sa len seriózni záujemcovia, ktorí dokázali správne odhadnúť svoje schopnosti. Od prvej zatáčky išiel každý naplno, jazdci ukázali svoju šikovnosť a diváci videli množstvo zatáčiek braných šmykom na výborne riešenej a atraktívnej trati. Diváci odchádzali s nevšedným zážitkom, pretože videli nielen napínavé preteky, ale aj rôzne autá a ich úpravy. O tom, že aj staršie modely môžu prekvapiť, ak sa dobre upravia, svedčí aj automobil víťaza tohtoročnej šačianskej rally. Marek Pazderák si svoj titul vybojoval na automobile Lada VFTS.


IIHF DIEVČENSKÝ HOKEJOVÝ DEŇ
11.10.2014, Steel Aréna, Košice

Poslednú sobotu sme boli súčasťou súčasťou Medzinárodného víkendu ženského hokeja, keď sme sa v košickej Steel Aréne stretli s mladými hokejistkami v rámci ich akcie Dievčenský hokejový deň. Myšlienkou tohto podujatia je spropagovať ženský hokej a prilákať nové dievčatá k tomuto nádhernému športu, ktorý už dávno nie je len čisto mužskou záležitosťou.


Pri tejto príležitosti sme odovzdali novú hokejovú prilbu brankárke Katke Hostovičákovej z tímu Ice Dreams Košice, ktorá o ňu bojovali priamo tu na našej facebookovej stránke. Aj napriek tomu, že sa Katke nepodarilo nazbierať dostatočný počet lajkov, tak sme sa spolu so spoločnosťami Exisport a Bauer rozhodli oceniť jej snahu a Katke prilbu preplatiť. Novú brankársku prilbu jej odovzdali hokejové legendy a členovia nášho združenie Igor Liba a Ján Varholík, ktorí sa následne počas podujatia venovali hokejistkám priamo na ľade a odovzdávali im cenné rady.


MEDZINÁRODNÝ MARATÓN MIERU 2014
05.10.2014, Košice

Viac ako 10 000 účastníkov privítal tohtoročný Medzinárodný maratón mieru v Košiciach. Maratón v Košiciach je unikátny tým, že už od svojho prvého ročníka v roku 1924 striktne dodržiava štandardnú vzdialenosť 42,195 km. Maratón je výnimočný však aj v niečom inom. Niet na Slovensku podujatia, ktoré by dalo do pohybu tak veľké množstvo dievčat a žien každého veku.


Bežať sa dalo vo všetkých možných kategóriach - maratón, minimaratón, polmaratón, family run, štafeta... Jednou zo špecifických akcii bolo aj IAAF Atletika hrou - súťaž 10-členných družstiev žiakov a žiačok základných škôl v behu po rebríku, štafetovom behu, cik-cak skokoch, behu cez prekážky, hodu plnou loptou a iných disciplínach.
Členovia o. z. Šport do Košíc sa už v sobotu zúčastnili Slávnostného stretnutia v historickej radnici, ich športové chvíle však prišli až v nedeľu :) Väčšina členov si zabehla minimaratón, no mali sme aj odvážlivcov na štafetu - konkrétne Igor Sidora, Martina Farkašovského a Mareka Horského. Športového ducha v sebe nezapreli. Náš ďalší tím na štafete dokonca skončil na vynikajúcom 8. mieste. Na polmaratóne nás reprezentoval Karol Janšo, ktorý miestenku vyhral na našej stránke.

Naše občianske združenie podporilo okrem osobnej účasti minimaratón finančným príspevkom.

Na VIP hlavnej tribúne nechýbali ani víťazi našej facebookovej súťaže. Veríme, že si športový zážitok dokonale vychutnali :)


INTEGRÁCIA, ČESKO-SLOVENSKÝ CHARITATÍVNY KONCERT
01.10.2014, Mestská športová hala Prešov

1. októbra sa v priestoroch Mestskej športovej haly v Prešove konal 6. ročník charitatívneho koncertu Integrácia. České a slovenské hviezdy najvyššieho rangu na ňom spievali, zabávali a obdarúvali deti z detských domovov a zdravotných ústavov z celého Slovenska. Projekt Integrácia už šesť rokov spája svet dospelých a detí, učí vzájomnej tolerancii, pomoci a porozumeniu. Z pôvodne regionálneho projektu sa vyvinula medzinárodná akcia, ktorá putuje po celom Slovensku a rozdáva nielen zábavu a pocit spolupatričnosti, ale aj materiálnu a finančnú podporu.


Bohatý program šiesteho ročníka vytvorilo množstvo známych osobností - moderátori Leoš Mareš a Katka Brychtová, speváci Dara Rolins, Tina, Celeste Buckingham, Tina, Ego, Separ, či Kali, alebo zabávači Mišo Hudák a Lukáš Latinák, ako aj mnohí ďalší. Ich vystúpenia boli prepletené vstupmi sponzorov, ktorí priamo na pódiu odovzdávali dary vybraným detským domovom.

Medzi sponzorov sa zaradilo aj naše občianske združenie Šport do Košíc. Vybranému detskému domovu finančnú podporu a navyše sadu lôpt, športových vakov a ďalšieho športového náradia.


PLAVECKÁ ŠTAFETA MESTA KOŠICE 
01.-02.10.2014, Mestská plaváreň, Košice

Od včera do dnes trvala na košickej mestskej plavárni 24-hodinová štafeta. Zapojiť sa mohol každý.Plavci si mohli vybrať z dĺžok 25m, 50m a 100m. Minulý rok sa do štafety zapojilo rekordných 1655 ľudí, počkáme si na informáciu, či bol tento rok rekord prekonaný. Vo všetkých doterajších ročníkoch vždy vyhrali v súťaži zapojených slovenských miest Košice. Cieľom podujatia je naučiť obyvateľov mesta osvojiť si činnosti vedúce k zdravému životnému štýlu prostredníctvom športu zážitkovou formou.


Občianske združenie Šport do Košíc podporilo akciu finančným príspevkom a zabezpečilo pitný režim, ocenenia a diplomy. Zaplávať si prišli aj predseda o.z. Igor Sidor a členovia Cyril Betuš, Martin Farkašovský, Milan Lalkovič a Peter Gacík.
 
Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky